Sound & Silence | Meistä
2263
page-template-default,page,page-id-2263,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.5,vc_responsive
title

Meistä

 

Sound & Silence tarjoaa Oulussa hiljaisuuden ja rentoutumisen ympärille kietoutuvia palveluita yksityisille asiakkaille sekä yritysasiakkaille. Sound & Silence:n asiakkaat tulevat sekä kotimaasta että maailmalta.

Sound & Silence:n palvelut on suunnattu yksittäisille ihmisille sekä pienille/pienehköille ryhmille. Tämä mahdollistaa asiakkaan yksilöllisen huomioimisen ja vieläkin vahvemman hiljaisuuden ja pysähtymisen kokemuksen.

Yritykset ja työyhteisöt voivat tilata palveluita virkistyspäiviin ja työhyvinvointia edistävään toimintaan. Tarjolla on hyvinvointia lisääviä luontoretkiä ja sointukylpyjä, joissa ryhmä pääsee rentoutumaan äänimaljojen harmonisten äänten äärelle, sekä hiljaisuusaiheisia workshoppeja.

Yksityiset asiakkaat, perheet tai pariskunnat, voivat lähteä aisteja herättävälle ja herkistävälle luontoretkelle, Peter Hess -äänimaljahierontaan tai sointukylpyyn.

 

 

Yhteistyössä:

Majoituspalvelut

Rokua Health & Spa: www.rokua.com

Rokuan Lomahuvilat: www.rokuanlomahuvilat.fi

Rokuanhovi: www.rokuanhovi.fi

Merilänkartano: www.merilankartano.com

Vuoton Joutsen: www.vuotonjoutsen.com

Villi Pohjola/Hailuodon Luotsihotelli: http://wildnordic.fi/fi/hailuodon-luotsihotelli/

 

Luontoalueet/Organisaatiot

Rokua Geopark: www.rokuageopark.fi

Metsähallitus (State Forest Enterprise): www.metsa.fi

Visit Oulu: www.visitoulu.fi

Visit Finland: www.visitfinland.fi

 

Aktiviteetit

GoArctic: www.goarctic.fi

Loihakka: www.huskysafarit.fi

OS Retkipalvelut: www.osretkipalvelut.fi

Hyvinvointi Kaarnikka: www.hyvinvointikaarnikka.fi